Най-големият Role Play Форум в България
Недосегаем, Кристиян Малинов  Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!


Join the forum, it's quick and easy

Най-големият Role Play Форум в България
Недосегаем, Кристиян Малинов  Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Най-големият Role Play Форум в България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравей, страннико, добре дошъл в Мистик Айланд!


You are not connected. Please login or register

Недосегаем, Кристиян Малинов

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Алина Старк

Алина Старк
Админ
Админ
Недосегаем, Кристиян Малинов  5594327s

„Недосегаем“, Кристиян Малинов

„Недосегаем“ е първия роман на Кристиян Малинов. Издаден е от издателство „ Либра Скорп“ и скоро ще излезе неговото продължение - „Прераждане“.

Кристиян Малинов е млад автор- не само, защото „Недосегаем“ е първата му книжна рожба, а и защото той е едва на 17 години. Посвещава книгата си на любимата си изпълнителка, Лейди Гага, която го вдъхновява непрекъснато и е неговия пример в живота.

Главния герой в книгата „Недосегаем“, Крис Колт, изгубва родителите си по време на самолетна катастрофа. Останал сирак, той се пренася да живее при по-големия си брат. И сякаш всичко не е достатъчно съмнително, когато и брат му среща смъртта, а един странен, но много привлекателен (по мое мнение) вампир се появява, за да покани Крис Колт в Академията на Безсмъртните...

Недосегаем, Кристиян Малинов  2907_1044_we1f0

На пръв поглед познат сюжет, но не точно. Кристиян несъмнено е почерпил вдъхновение от попкултурата, от романи, които всички сме чели, но това, което отличава „Недосегаем“ от фентъзи романите не е сюжета му, а начина на разказване. Крис е добър разказвач и това си личи. По страниците на романа му оживяват герои, които лесно могат да бъдат превъплътени в образи. Това ги прави близки до читателя, прави го съпричастен с историята на главния герой.
Точно сега се сещам за една изключително силна и тежка глава от книгата, тази, в която главния герой се опитва да потуши смъртта на брат си и си спомням колко тежка ми беше, как не исках да продължа нататък и оставих книгата. Просто защото беше тъжна, отчаяна част от книгата и моментите, описани в нея бяха толкова живи, истински и сериозни, че се чувствах така, все едно Крис Колт е пред мен и върши всичко, описано в книгата, а аз не мога да му помогна...
Определено любим герой ми стана Ксандър. Крис Колт е твърде много Кристиян Малинов (дори по негови думи), докато Ксандър е по-скоро прекрасния, но отритнат войн, който не е свикнал на нормално приятелско отношение. С чисто сърце мога да кажа, че сцените с Ксандър са ми любими, защото във всяка нова сцена успявах да намеря нещо, което да ме натъжи, да ме развълнува. В края на книгата дори малко подсмръкнах. И да, определено много й се ядосвах на тази книга, не само заради случващото се, а и заради всичко, което ми остана неясно.
Хубавото на тази книга е и, че не дава отговори на всички въпроси, които се пораждат у читателя. Макар и тийн роман, тя все пак подбужда към въпроси, свързани със смисъла на живота. Ако си недосегаем, колко неуязвим всъщност си, при положение, че не ти е останал нито един жив роднина? И как се е появила дарбата на Крис Колт?
Не бих могла да отговоря на това, колкото и да искам, защото мисля, че тези отговори все още са в ръцете на автора. Но съм сигурна, че всеки тийнейджър ще намери нещо за себе си в „Недосегаем“ - било заради историята, заради вампирите или поне от любопитство.


Недосегаем, Кристиян Малинов  F27ab607edc89cc9

Luhan

Luhan
Ох. Само като видях темата и не се стърпях да не коментирам.
Просто аз се гордея с Крис. Не мога и да не се похваля, че Кристиян е един от най-добрите ми приятели и мой съученик. Дори днес още от вратата като ме видя и ми се похвали, че днес (18.10.2013)е пристигнала втората част на "Недосегаем", "Прераждане."
Книгата, сюжета... Всичко е уникално. Аз бях живият свидетел на създаването на книгата, защото много пъти съм прикривала Крис от учителите когато тайно пишеше в часовете поредната глава. Явно всичко си е заслужавало, защото той направи нещо уникално.
Пожелавам много успехи на Крис в начинанието му. И съм сигурна, че ще успее.

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите