Най-големият Role Play Форум в България
Боен клуб, Чък Паланюк Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!


Join the forum, it's quick and easy

Най-големият Role Play Форум в България
Боен клуб, Чък Паланюк Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Най-големият Role Play Форум в България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравей, страннико, добре дошъл в Мистик Айланд!


You are not connected. Please login or register

Боен клуб, Чък Паланюк

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Villy.Petroff

Villy.Petroff
Боен клуб, Чък Паланюк Bj7l2r

Боен клуб. И пред очите ми изникват образите на Едуард Нортън и Брат Пит.
Но всъщност началото е книгата. Книгата, която започнах да чета с много високи очаквания и все пак те не се оправдаха.
Защо ли?
Защото „Боен клуб” на Чък Паланюк задмина всякакви очаквания, представи и предварително изградени образи в главата ми. Страница след страница разказва за един свят, който се крие във всеки от нас, но малцина имаме смелостта да си го признаем. Цял живот живеем по правилата на някой друг. Борим се за ценности взети назаем от някой друг. Сбъдваме мечтите на някой друг.
И... „После попадаш в капана на хубавичкото си гнезденце и ставаш собственост на нещата, които едно време бяха твоя собственост.”
Какво става, когато погледнем отвъд материалните неща, когато стигнем дъното? Можем ли да спрем промяната в себе си? Докъде се простират собствените ни самозаблуди?
Всички си мислим, познаваме себе си, познаваме собствените си души, своите най-тъмни страни. Но дали това е така? Достатъчно искрени ли сме? Какво ставаме, когато затворим очи?
Всички тези въпроси изникнаха в мен след затварянето на последната страница на книгата. Тази книга, която ме заведе на една дълга разходка из най-тъмните, но и най-искрени кътчета на една човешка душа. Кътчета, които има във всеки от нас. И ме накара да се замисля как бих реагирала аз, ако реша да не съм вече притежание на своите вещи, да спра да живея нечий друг живот, да вярвам във взети назаем идеали…
„Едва когато си загубил всичко – казва Тайлър—си свободен да вършиш всичко.”
Но дали тогава ще е останало нещо, с което да се бориш или тогава си вече истинското си Аз, без маски и ненужни преструвки...





Боен клуб, Чък Паланюк F27ab607edc89cc9

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите