Най-големият Role Play Форум в България
Дарът на светулките, Никълъс Спаркс Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!


Join the forum, it's quick and easy

Най-големият Role Play Форум в България
Дарът на светулките, Никълъс Спаркс Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Най-големият Role Play Форум в България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравей, страннико, добре дошъл в Мистик Айланд!


You are not connected. Please login or register

Дарът на светулките, Никълъс Спаркс

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

yoannak

yoannak
Дарът на светулките, Никълъс Спаркс 1011087_510560305676383_1376064875_n

Спечелих тази книга от страхотния ви сайт и я получих 2-3 дни след това. Веднага започнах да я чета, Спаркс ми е любимец и нямаше как иначе.

 За разлика от някои други негови книги, тази не ме грабна от първите страници, казвам го с чиста съвест, но след като я завърших определено ме остави с невероятни чувства. Отново любовна история- не е първата любов, не е нито тази, която те грабва и зашеметява изведнъж. За мен това беше книга в която хората се учат да се обичат.

 Джеръми, главният герой, изоставя прекрасния си живот в Ню Йорк и се мести да живее в малко градче заради една жена- Лекси. Дали е любов от пръв поглед, или обстоятелствата ги карат да мислят, че е така не знам. През цялата книга Джеръми и Лекси тестват тази идея. Преминават през доброто и лошото на всяка връзка, включително началото на съвместния им живот, сватбата, раждането на детето им. За Джеръми е особено трудно да се приспособи към тези драстични промени в живота му- от Ню Йорк към Буун Крийк, от голямо шумно семейство и много приятели към Лекси. Липсата на приятели, творческата му криза започват да го карат да се чуди дали е взел правилното решение. Тези мисли подлагат на съмнение връзката му с Лекси- след един провален брак, той не знае дали любовта към Лекси е достатъчно силна за да ги държи заедно, дали решението да се оженят е било правилно, дали не е било прибързано и резултат от нейната бременност.

 Героите претърпяват много промени и в същността на историята е това, че никога не знаеш колко силна е любовта ти. Може да бъдеш влюбен в някого без наистина да го познаваш. И трябва да се бориш, за да бъдеш с този някого докато наистина го опознаеш. За Джеръми, това е любов от пръв поглед и независимо, че все още носи белезите от проваленият си брак, той успява да намери някого, когото наистина обича. Много хора като Джеръми жертват всичко в името на любовта. И жертвайки стария си живот и променяйки се заради човек, който почти не познава той разбира, че любовта от пръв поглед съществува. Първоначалната тръпка се превръща в истинска любов, стига да направиш усилието да съхраниш това, което имаш и да го доизградиш.

 Книгата е страхотна. Показва всички аспекти на живота по един истински, незахаросан начин.

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите