Най-големият Role Play Форум в България
„Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън (ревю) Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!


Join the forum, it's quick and easy

Най-големият Role Play Форум в България
„Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън (ревю) Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Най-големият Role Play Форум в България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравей, страннико, добре дошъл в Мистик Айланд!


You are not connected. Please login or register

„Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън (ревю)

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Рейчъл Бери

Рейчъл Бери
ВИП
ВИП
Едно невероятно пътешествие из Долен Лондон или „Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън


„Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън (ревю) Nikoga-Nikade

Не съм убедена до колко е познат Нийл Геймън в България, не съм срещала много хора, които да са запознати с творчеството му, но с малкото такива сме на едно мнение, че няма друг като него. Романите му са толкова увлекателни и толкова добре написани, че започнеш ли да четеш не можеш да се спреш докато не прочетеш книгата докрай. Досега съм прочела само 3 от неговите книги и всяка една от тях беше уникална сама по себе си и не мога да определя,коя ми допадна най-много, но той определено се нареди сред любимите ми автори още с първата негова книга,която прочетох.
Никога,никъде,никой е доста добра книга, че мисля, че всичко,което напиша няма да е достатъчно. Ако харесвате да четете фантастики и ви допадат светове,в които митология и легенди се преплитат определено трябва да прочетете тази книга.

Както пише на корицата на книгата Никога,никъде,никой е една съвременна версия на „Алиса в страната на чудесата”. Само, че малкото момиче е заместено от мъж, който си мисли, че има всичко, за което някога е мечтал, но дали наистина е така. Случайно или не съдбата го среща с младо момиче Дор и тази заради среща той пропада през пролуките на Лондон и се озовава в Долен Лондон. Геймън показва,че понякога да направиш добро на непознат,не е толкова добро за теб, поне на пръв поглед. Ричард иска или не трябва да се научи да оцелява в този нов за него свят, в този паралелен Лондон ,който няма нищо общо с истинския ,освен ,че се намира под него. Никой не е такъв за какъвто се представя и всеки крие своите тайни и нищо там не е такова,каквото изглежда. За Ричард всичко това е като сън ,като лош кошмар ,от който иска да се събуди,но не може…
Момичето забъркало го в това нещо, също не е обикновено ,като всичко там. Дор (на англ. Door) има способността да отваря врати ,а и не само, дори там където няма такива. Семейството и от векове са надарени с тази дарба и са доста прочути в Долен Лондон ,но все пак се появява някой ,който убива всички и единствената оцеляла е Дор. В търсене на истината и убиеца на семейството си Дор и спътниците и в това числи и Ричард минават през безброй препятствия и срещат всякакви същества от плъхове и птичари до един ангел. И все пак господата Круп и Вандемар (двама наемни убийци в Долен Лондон) не ги оставят намира и ги преследват през всеки един етап и когато най-малко се очаква те се появяват отнякъде.
Геймън толкова добре пресъздава този нов свят, че докато четеш книгата имаш чувството, че си там. Съпреживяваш всеки един момент от пътешествието на главните герой, всяко едно препятствие,през което минават, докато всеки се опитва да постигне своята цел . Но дали всеки ще успее да постигне това, което най-силно иска ще оставя да разберете сами… :))

neko

neko
Точно Круп и Вандемар правят книгата толкова култова, според мен! И двамата са пълни откачалници, а Круп си има явно и някакво мозъчно заболяване „Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън (ревю) 816966.
"Никога, никъде, никой" наистина е страхотна книга „Никога,никъде,никой” на Нийл Геймън (ревю) 75911 !

Rain

Rain
Чета Геймън от 2006 или 2007, когато за пръв път си купих негова книга, "Звезден прах". Тогава беше излязъл филмът по нея, но помня, че я видях в книжарницата и реших първо да я прочета. Геймън определено е доказал се на почитателите си автор, много земен и интересен човек, който отразява духа си в книгите си. Има силни и слаби моменти в книгите му, винаги има, но е прекрасен автор. Последната негова книга, която си купих преди няколко месеца, беше "Никога, никъде, никой" и останах с много добри впечатления от нея. Геймън успява да те въвлече в своя свят особено силно и поглъщащо.

Sponsored content


Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите