Най-големият Role Play Форум в България
Кръв на Александрина Железова Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!


Join the forum, it's quick and easy

Най-големият Role Play Форум в България
Кръв на Александрина Железова Da10
Добре дошли в All Serials!
Създайте ваш герой от сериал, филм, книга, аниме, манга или измислен и се потопете в приказния свят на градчето ни. Запишете се в училище, изкарайте всички курсове за професия, създавайте и се забавлявайте заедно с нас! Творете и печелете от конкурсите на нашите партньорни издателства. Тук Вие сте това, което искате да бъдете!
Приятна игра!
Най-големият Role Play Форум в България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравей, страннико, добре дошъл в Мистик Айланд!


You are not connected. Please login or register

Кръв на Александрина Железова

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

petq6663

avatar
Кръв на Александрина Железова 419324_105659772897542_100003605588333_22991_49950333_n


И така, най после стигнах до една българска книга, която с нищо не отстъпва на чуждестранните.
Първо ще започна с това, как се сдобих с книгата. Аз за най голямо съжаление не я притежавам , а я взех от една библиотека. Първоначално казах на библиотекарката, че аз си падам по фентъзи и хорър и тя веднага асоциира тези книги с вампири и ми каза: „Ооо, ние имаме една толкова вампирска и страшна книга, че, направо като я видиш ще настръхнеш!” Тя донесе книгата „Кръв” и аз си казах наум, че таза жена със сигурност не я е чела, защото в нея няма никакви вампири.
А относно това, че корицата на книгата е страшна и червена като кръв, което е пряко свързано със сюжета и заглавието, библиотекарката се оказа права. Но корицата не бе единственото страшно нещо в книгата. В момента, в който я започнах наистина станах съпричастна на героите и ги обикнах. Дара наистина е много приятна. Малко странно, но и това я прави специална. Дарбата й е много интересна, но не бих искала да я притежавам. Главния герой, който се явяваше в сънищата на Дара и чието име, за съжаление, не успях да запомня, беше сладък. Но беше неприятно това, че той беше в кома и не можеше да дойде и да я спаси, когато тя имаше нужда. Надявам се, във втората книга той вече да има по голяма роля, защото ми липсваха романтични моменти.
Стигнах и до най-важната част – сюжета. Главната героиня е момиче с дарба и проклятие. Дарбата и е, че тя вижда в сънищата си „бъдещето” или по точно смъртта на хора в бъдещето. Е, не особено приятна дарба, но благодарение на ние тя спаси приятелите си, затова не е чак толкова зле. А относно проклятието – това са зелените й очи, които карат хората да се чувстват жалки и нищожни, а и понякога има страничния ефект да убиват. Не че се е стигало до убийство, просто до нараняване на мъжа, когото обича.
В съзнанието ми най ярко са се запечатали сънищата й в гората. Когато четях това беше вечер и родителите ми бяха извън града и мога да кажа, че не спах много спокойно. Не че съм страхливка! Аз обичам да чета страшни истории, но авторката наистина с думите си, успя да ме пренесе на онова място, където демона се спотайваше между дърветата, а Дара се бе вцепенила. Обичам и мразя тази част. Защото изпитвам и страх и някак си удоволствие от нея. Както и от филмите на ужасите.
Не съжалявам, че прочетох книгата. Дори се радвам, че имах възможност да го направя. Тъжна съм само, защото не я притежавам, но се надявам след известно време да си я купя и най после да запомня името на любимия на Дара :D .

Christina.

Christina.
От много време се каня да я прочета и все не стигам до нея. Вчера си я взех, и засега имам добри впечатления. Кръв на Александрина Железова 8723

black_raven

black_raven
Може и повече. Дори е желателно. Има доста неща за доизглаждане и от страна на авторката, и от страна на екипа, който е работил по книгата. Става за убиване на времето, но идеята би могла да се реализира в пъти по-добре.

neko

neko
Исках да я прочета когато излезе, но някак не дойде и нейния ред за закупуване... Може би е хубава книга, но е много тънка, не мога да повярвам, че една истински хубава, добре разработена история, може да е описана в тънка книга.
Въпреки това обаче, ако ми попадне, бих я прочела :).

Sponsored content


Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите