Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВИП
ВИП
Рейнджърите на върха след бой над Бостън

Зимни спортове Image

Ню Йорк Рейнджърс се наложи над гостуващия носител на купа "Стенли" Бостън с 4:3 и излезе на върха на класирането в Националната хокейна лига с 91 точки. Дерек Степан отбеляза победното попадение в 12:21 минута на третата част. Руслан Федотенко, Карл Хагелин и Мариан Гобарик също се разписаха, а вратарят на домакините Хенрик Лундквист отрази 30 шайби за успеха.

Беноа Пулио, Джордън Карън и Дайвид Крейчи вкараха за шампионите, които останаха на първото място в Северозападната дивизия, но вече изостават на 12 точки зад Ню Йорк Рейнджърс.

Детройт допусна рядко поражение в "Джо Луис Арина" с 1:2 от Чикаго и пропусна възможността да се изкачи на върха в Западната конференция. Наставникът на домакините Майк Бабкок имаше сериозни кадрови проблеми заради отсъствието на контузения капитан Никлас Лидстрьом, на звездата в нападение Павел Дацюк и на друг основен бранител Йонатан Ериксон.

Още през първата третина титулярният вратар Джими Хауърд напусна принудително заради болки в кръста, а защитникът Якуб Киндъл също получи контузия. Патрик Шарп се отличи с гол и асистенция за гостите при попадението на Патрик Кейн. Никлас Кронвал се разписа за Детройт, който допусна едва четвърта загуба в редовното време от 33 домакински мача през сезона.

Ерик Уелууд отбеляза единственото попадение при успеха на Филаделфия над домакина Вашингтон с 1:0. Вратарят на гостите Иля Бризгалов отрази всичките 34 удара и записа трети "шутаут" за сезона и 26-и в кариерата си.

Кайл Окопсо вкара рано във втората част и донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 1:0 над гостуващия Ню Джърси. 21-годишният Андерс Нилсон спаси 24 удара и стана първият вратар в историята на клуба, който записва "шътаут" при дебюта си за Айлендърс.

Кари Лехтонен отрази 36 шайби и помогна за победата на Далас над домакина Калгари с 3:2 след дузпи. Лехтонен записа и асистенция при попадението на Луи Ериксон, а Майкъл Райдър също вкара в редовното време за тексасците, които записаха шести успех в последните си седем мача. Къртис Гленкрос и Жаром Игинла пък се разписаха за канадците. При дузпите Джейми Бен и Ериксон реализираха, а Лехтонен спаси удара на Оли Йокинен, а Алекс Тангей не намери вратата.

Флорида се наложи с 4:2 над Отава и записа първи успех в десет мача над канадския си съперник след повече от две години. Семьон Варламов отрази 30 шайби и записа четвърти "шътаут" за сезона при успеха на Колорадо над домакина Минесота с 2:0. Джейми МакГин отбеляза двете попадения за гостите.

Аня Першон вече е в Банско

Една от най-успешните скиорки в последните 15 г Аня Першон (Шв) пристигна в Банско, за да се готви отрано за стартовете за Световната купа в края на седмицата във водещия български зимен курорт.

Носителката на 19 медала от олимпийски игри и световни първенства и голяма част от алпийките участвали в стартовете в Сочи пристигнаха тази сутрин и вече са в Банско. Преди тях в неделя вечер дойде и първата група.

От утре всички състезателки, които са в курорта, ще започнат свободни тренировки в ски зоната.

Елитът в ските при дамите пристига в сряда с полет от Москва, където във вторник ще участват в градския старт за световната купа.

Официалните тренировки по спускане в Банско ще се в четвъртък и петък. В събота е спускането за Световната купа, а в неделя супергигантският слалом.